KİPLAS’IN GEBKİM ZİYARETLERİ AĞUSTOS AYINDA DA DEVAM ETTİ

Paylaş:

KİPLAS “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında 01-31 Ağustos 2019 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliği konusuna yönelik 5 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri kapsamında Ağustos ayı içerisinde TİSAN Mühendislik, KÖSTER Yapı Kimyasalları İnş. San. ve Tic. A.Ş., TURKUAZ Polyester Reçine Kimya Sanayi Tic. Ltd. Şti., MASS Arıtma / GEBKİM Atıksu Arıtma Tesisi ile ECE Boya Kimya San. ve Tic. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Saha Denetimleri kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

KİPLAS’ın GEBKİM’de faaliyet gösteren firmalarda yaptığı denetimler yıl boyunca devam edecek.

Paylaş: