KİPLAS’ın GEBKİM Saha Ziyaretleri Devam Ediyor

Paylaş:

KİPLAS’ın İSG Bağımsız Denetim faaliyetleri kapsamında 20.10.2016 tarihinde GEBKİM alt işverenlerinden; BEMA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. AYBİŞ Peyzaj İnşaat Ltd. Şti. ve MASS Arıtma Sistemleri İnş. San. ve Tic. A.Ş. (GEBKİM Atıksu Arıtma Tesisi ziyaret edildi.

Ziyaretlerin sabah dilimindeki ilk bölümüne KİPLAS’tan Teknik İşler Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ ile İş Güvenliği Uzmanı ve Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olan Volkan DOĞAN ve GEBKİM Çevre Mühendisi Cem KILINÇ tarafından doküman kontrolü ve saha turu gerçekleştirildi. Bu çalışmaya GEBKİM’in güvenlik hizmetlerini yürüten BEMA firmasından Gebze Bölge Müdürü Muhsin YEŞİLYURT ve iş güvenliği uzmanı Eda KILIÇ katıldı.

Bu çalışmada ağırlıklı olarak GEBKİM’in kimya sektörü özelinde bir organize sanayi bölgesi olması ve tehlikeli madde sirkülasyonunun fazla olması nedenlerinden dolayı, tehlikeli maddeleri taşıyan araçların giriş-çıkışları ve tehlikeli maddelerin sınıfları ile ilgili olarak personelin eğitimi ve kapılardaki kontrol hakkındaki hususlara değinildi.

Yine sabah programında GEBKİM’in peyzaj ve çevre düzenlemesi işlerini üstlenen AYBİŞ firmasından işveren vekili Tuba ERYILMAZ ve iş güvenliği uzmanı Mehmet Emin ÇELİK ile görüşüldü. Daha önceki ziyarette tespit edilen bulgulara ilişkin düzeltici faaliyetler değerlendirildi.

Öğleden sonraki programda GEBKİM Atıksu Arıtma Tesisini işleten MASS firmasından Tesis Sorumlusu Turgay GÜL ve İş Güvenliği Uzmanı Fatih ÖZÜN ile bir önceki ziyarette gerçekleştirilen saha ziyaretine ilişkin bulgular değerlendirildi. Ardından tesis gezilerek uygun olmayan durumlar ve iyileştirici öneriler hakkında tesis sorumlusuna bilgi verilerek iş sağlığı ve güvenliği saha ziyareti programı tamamlanmıştır.

KİPLAS’ın İSG Bağımsız Denetim Faaliyetleri GEBKİM’de yıl boyu devam edecek. Konuyla ilişkin detaylı bilgileri KİPLAS’ın 0 216 651 49 00 numaralı telefonlarından ve kiplas@kiplas.org.tr mail adresine talebinizi ileten bir mesaj yazarak alabilirsiniz.

Paylaş: