KİPLAS’IN GEBKİM DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS’ın ‘’3.Göz Bağımsız İSG Denetimleri’’ devam ediyor.

KİPLAS, “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında Şubat 2020 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 8 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS Eğitim ve Teknik İşler Birimi, Şubat ayı içerisinde Bağımsız İSG Denetimleri kapsamında CHRYSO-KAT KATKI MALZEMELERİ SAN. VE TİC. A.Ş., XENOL ENERJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş., ESAS KİMYA MAKİNA SANAYİ VE DIŞ TİC. A.Ş., FOSROC İDEA YAPI KİMYASALLARI SAN. VE TİC. A.Ş., AYDOS YAPI KİMYASALLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ., ÖZERŞAH ENERJİ PETROL ÜRÜNLERİ TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ., SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ A.Ş. ve METAL OKSİT KİMYA SAN. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: