KİPLAS’IN GEBKİM DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS, “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında Mart 2021 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 9 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS Eğitim ve Teknik İşler Birimi, Mart ayı içerisinde 3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri kapsamında Parkim Parfüm Plastik ve Kimya San. Ltd. Şti., Regulus Kozmetik San. A.Ş., Beta Kimya San. ve Tic. A.Ş., Koruma Temizlik A.Ş., İzocam Ticaret ve San. A.Ş., Aydos Kimya San. ve TİC. A.Ş., Veskim Kimyevi Madde İth. İhr. A.Ş., Kobe Poliüretan San. A.Ş. ile Koyuncu Ticaret A.Ş. ’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Danışmanı Şerif Gözlemen, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan Doğan, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem Demir ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: