KİPLAS’IN GEBKİM DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS, “3. Göz İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında Ocak 2021 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 7 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS Eğitim ve Teknik İşler Birimi, Ocak ayı içerisinde 3. Göz İSG Denetimleri kapsamında CFN Kimya Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş., Aktaş Dış Ticaret A.Ş., Jokey Plastik İst. San ve Tic. A.Ş., CHRYSO-KAT Katkı Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş., Xenol Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., Esas Kimya Makine Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. ve Fosroc İdea Yapo Kimyasalları San ve Tic. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Danışmanı Şerif Gözlemen, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan Doğan, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem Demir ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: