KİPLAS’IN GEBKİM DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS, “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında Aralık 2020 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 10 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS Eğitim ve Teknik İşler Birimi, Aralık ayı içerisinde Bağımsız İSG Denetimleri kapsamında Gentaş Kimya San. ve Tic. Paz. A.Ş., Yasham Duvar Kağıtları Boya ve Kimya San. A.Ş., Ece Boya Kimya San. ve Tic. A.Ş., Turkuaz Polyester Reçine Kimya San. TİC. Ltd. Şti., Habaş Sınai ve Tıbbi Gazlar İstihsal Endüstrisi A.Ş., Köster Yapı Kimyasalları İnş. San. Tic. Ltd. Şti., By Petrokimya San. ve Tic. A.Ş., Cargıll Gıda ve Tarım San. Tic. A.Ş., Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş. ile Plastifay Kimya Endüstri A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Danışmanı Şerif Gözlemen, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan Doğan, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem Demir ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: