KİPLAS’IN GEBKİM DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS, “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında Kasım 2021 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 9 işyerine saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS Eğitim ve Teknik İşler Birimi, Kasım ayı içerisinde 3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri kapsamında CFN Kimya San. ve Dış Tic. A.Ş., Kimyapsan Kimya ve Yapıştırıcı San. A.Ş., Veskim Kimyevi Madde İth. İhr. A.Ş., Esas Kimya Makina San. ve Dış Tic. A.Ş., Aydos Kimya San. ve Tic. A.Ş., Xenol Enerji San. ve Tic. A.Ş., Özerşah Enerji Petrol Ürünleri Tic. ve San. Ltd. Şti. ile Metal Oksit Kimya San. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Danışmanı Şerif Gözlemen, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan Doğan, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem Demir ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: