KİPLAS’IN GEBKİM DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Paylaş:

KİPLAS’ın ‘’3.Göz Bağımsız İSG Denetimleri’’ 2020 yılı boyunca da devam edecek.

KİPLAS, “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM’e verdiği hizmet kapsamında Ocak 2020 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 8 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS Eğitim ve Teknik İşler Birimi, Ocak ayı içerisinde Bağımsız İSG Denetimleri kapsamında CARGILL Tarım ve Gıda San. Tic. A.Ş., BY PETROKİMYA San. ve Tic. A.Ş., POLİN Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş., PLASTİFAY Kimya Endüstrisi A.Ş., CFN Kimya San. ve Dış Tic. A.Ş., ATIC Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti., AKTAŞ Dış Tic. A.Ş. ve JOKEY Plastik İst. San. ve Tic. A.Ş.’ye saha ziyaretinde bulundu.

KİPLAS, Denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Baş Müşaviri Erol ÇİLELİ, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan DOĞAN, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem DEMİR ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: