KİPLAS Yönetim Kurulu üyesi ve başkan vekili Erol Kiresepi “B 20 Türkiye Yürütme Kurulun”da

Paylaş:

En temel küresel ekonomik işbirliği platformu olan Yirmiler Grubunun (G-20) Dönem başkanlığının 2015 yılında ülkemiz tarafından üstlenilmesi kararlaştırıldı.

İlki 2010 yılı Haziran ayında gerçekleştirilen Business 20 (B 20) İş Zirveleri ise, G 20 ülkelerinin önde gelen iş adamlarını bir araya getiren bir organizasyon. 2015 yılı B 20 toplantıları da ülkemizde gerçekleştirilecek.

G 20 dönem başkanlığının ülkemiz tarafından üstlenilecek olması ve 2015 yılı B 20 çalışmalarına da etkin bir şekilde ev sahipliği yapılabilmesi için daha önce oluşturulan G 20 Dönem Başkanlığı Yönlendirme Komitesi’nin 17 Haziran 2014 tarihli toplantısında 2015 yılı B 20 çalışmalarını yönlendirmek amacıyla ülkemiz iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden oluşan bir “B 20 Türkiye Yürütme Kurulu” nun oluşturulmasına T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından karar verildi.

Başkanlığını M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun (TOBB) oluşturduğu kurulun üyeleri arasında KİPLAS yönetim Kurulu üyesi ve Başkan vekili Erol Kiresepi de (TİSK) yer aldı. Kurulun diğer üyelikleriyse şöyle oluşturuldu: Nail Opak MÜSİAD, Mehmet Büyükekşi (TİM), Haluk Dinçer (TÜSİAD), Erdal Bahçıvan (TOBB), Tuncay Özilhan ( Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu).

Paylaş: