KİPLAS Teknik Ekibi DYO’daydı

Paylaş:

KİPLAS’ın saha denetimleri devam ediyor.

KİPLAS’ın üyelerine ücretsiz olarak sunduğu hizmetler kapsamında yürütülen “3. Göz Bağımsız Denetim” faaliyetleri devam ediyor.

Deneyimli ve yetkin KİPLAS Teknik işler ve Eğitim Birimi ekibimiz bu kez; üyemiz DYO’da idi. İş sağlığı ve güvenliği kapsamında Teknik İşler Baş Müşavirimiz Erol ÇİLELİ, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlumuz, Yüksek Kimyager ve A Sınıfı sertifikalı İSG uzmanı Seçil UTKU ŞAHİNTÜRK ve C Sınıfı Sertifikalı İSG uzmanı Yüksek Çevre Mühendisi Volkan DOĞAN’dan oluşan denetim ekibimiz 11-12 Nisan 2018 tarinde, üyemiz DYO Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş.’de geniş kapsamlı bir inceleme yaptı.

İlk gün açılış toplantısıyla başlayan denetim programı, ilgili dokümanların kontrolü ile devam etti.  İkinci gün ise DYO İSG profesyonelleri ile birlikte işletme sahası incelendi. Orataya çıkan bulgular ışığında elde edilen tespitler ve öneriler DYO ekibiyle paylaşıldı.

Üyelerimize ücretsiz sunduğumuz hizmetler arasında bulunan bağımsız denetimler sayesinde, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesi, uygulamada yaşanan sıkıntılara çözüm yolu bulunması ve iş kazaları ile meslek hastalıklarının önlenmesi amaçlanıyor.

KİPLAS’ın 3. Göz Bağımsız Denetimleri planlamalar dâhilinde yıl boyu devam ediyor.

Paylaş: