KİPLAS ORTAK PAYLAŞIM FORUMUNA KATILDI

Paylaş:

KİPLAS Yönetim Ekibi, çatı örgütümüz Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfınca “Birlikte Mümkün Türkiye” temasıyla Antalya Belek’te düzenlenen ‘’Ortak Paylaşım Forumu (OPF) 2019’’a katıldı.

Didem Arslan Yılmaz’ın moderatörlüğünde 10-13 Ekim tarihlerinde düzenlenen foruma KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül, IOE Başkanı ve KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feridun Uzunyol, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yılmaz ve İbrahim Yumaklı, Genel Sekreter Av. Saadet Ceylan ile Genel Sekreter Yardımcısı Av. Ulaş Yıldız katıldılar.

Forumun 10 Ekim’deki birinci gününde bir konuşma yapan IOE Başkanı ve KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi ‘’Sosyal diyalog, iletişim ve bilgi paylaşımı için vazgeçilmez bir araç olduğu gibi, çalışma hayatındaki sorunların çözümü ve çalışma barışının korunmasında etkili bir yöntemdir’’ dedi.

‘’Ortak Paylaşım Forumu Çalışma Grupları’’

Ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek kamu, işveren ve işçi temsilcilerini bir araya getiren forum kapsamında odağa alınan “kadın”, “engelli”, “çocuk”, “çevre” ve “yaşlılar” ile ilgili beş ayrı başlıkta çalışma grubu oluşturuldu.

KİPLAS Yönetim Ekibi Ortak Paylaşım Forumu’nda oluşturulan çalışma gruplarında aktif rol aldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Levent Kocagül, “Engelli Çalışma Grubunda”, Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Feridun Uzunyol, ‘’Çevre Çalışma Grubunda’’, Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Yılmaz, “Yaşlı Çalışma Grubunda” ve Yönetim Kurulu Üyemiz İbrahim Yumaklı ile Genel Sekreter Yardımcımız Ulaş Yıldız, ‘’Kadın Çalışma Grubunda’’ ve Genel Sekreterimiz Av. Saadet Ceylan da ‘’Çocuk Çalışma Grubunda’’ görev alarak forum boyunca etkin katkı sundular.

Çalışma Gruplarında en başta somut üç öneri belirlendi. Tespit edilen öneriler 400 kişiden oluşan katılımcılar tarafından onaylandı. Her başlık ve ilgili bir hedef üzerinden mutabakat sağlanarak, hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, IEO Başkanı ve KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, ITUC Genel Sekreter Yardımcısı Owen Tudor, ILO Bölge Direktörü Heinz Koller başta olmak üzere işçi ve işveren sendikalarının yöneticileri, kamudan katılımcılar ile birlikte Antalya’da gerçekleştirilen Forum 13 Ekim’de sona erdi.

Paylaş: