KİPLAS İSTİHDAM TEŞVİKLERİ KILAVUZU YAYIMLANDI

Paylaş:

KİPLAS, devlet tarafından çeşitli dönem ve konularda açıklanan işverenlere yönelik teşvikler ile ilgili güncel bilgilere üyelerinin kolay ve doğrudan ulaşabilmesi için ‘’İstihdam Teşvikleri Kılavuzu’’ oluşturdu.

Türkiye’de sosyal adaletin geliştirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği anlayışının pekiştirilmesi, istihdamın artırılması ve korunması gibi konularda işverenlere verilen teşviklere KİPLAS üyelerinin kolayca ulaşabilmesi amacıyla oluşturulan ‘’İstihdam Teşvikleri Kılavuzu’’ KİPLAS’ın web sitesinde yayımlandı.

Farklı dönemlerde kamuoyunda torba kanun diye nitelendirilen kanunla, Bakanlar Kurulu Kararları ve Cumhurbaşkanı kararları ile çalışma mevduatına maddeler eklenerek veya değiştirilerek teşvikler uygulamaya konuluyor, değiştiriliyor veya süreleri uzatılıyor. Böylelikle farklı kanunlarda ve bölümlerde yer alan teşviklerin işverence takibi de zorlaşıyor. KİPLAS’ın bu duruma bir çözüm geliştirerek üye işyerlerinin teşvikler ile ilgili bütünlüklü ve güncel bilgilere ulaşması amacıyla hazırlayıp web sitesinde yayımladığı kılavuz yeni teşvikler ve hâlihazırdaki teşviklerde yapılan değişiklikler doğrultusunda güncellenecek.

KİPLAS’ın web sitesinde yer alan İstihdam Teşvikleri Kılavuzundan işverenlere yönelik açıklanan güncel teşviklerin kapsamları, yararlanma şartları ve destekleme oranları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İstihdam Teşvikleri Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

Paylaş: