KİPLAS, I. İSG İYİ UYGULAMA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Paylaş:

KİPLAS’ın iş sağlığı ve güvenliği alanındaki organizasyonun, katılımın ve uygulamaların önemi konusundaki farkındalığı artırmak amacıyla düzenlediği KİPLAS ”I. İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Ödülleri’’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS), bu yıl ilkini düzenlediği KİPLAS İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Yarışmasında, projeleri ödüllendirdi. 27 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen törende 3 kategoride verilen toplam 5 ödül sahiplerini buldu. Firmalara ödülleri KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Erol Kiresepi ve Feridun Uzunyol, Disiplin Kurulu Başkanı Mois Kohen ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Bölge Temsilcilik Heyeti Başkanı Serdar Oran tarafından takdim edildi.

Ödül Töreninin açılış konuşmasını yapan KİPLAS Genel Sekreteri Av. Saadet Ceylan ‘’76 üyesi, 25 binden fazla çalışanı kapsayan istihdam kapasitesi ve ülke sanayisinin her alanına yaptığı katkı ile KİPLAS, çalışma hayatında barışı tesis etmekle kalmamakta iş sağlığı ve güvenliğini de birincil derecede sorumluluğu olarak kabul etmektedir. Bu gerçekten hareketle, ülkemizin Kimya sektöründe faaliyet gösteren üye işyerlerinde tehlikeli maddelerin yönetimi ile iş sağlığı ve güvenliği alanındaki organizasyonun, katılımın ve uygulamaların önemi konusunda farkındalığı artırmak istiyoruz’’ dedi

KİPLAS İSG İyi Uygulama Ödülleri Yarışmasında, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş., 400 ve üzeri çalışanı olan işyerleri kategorisinde ‘’Kas İskelet Sistemi Hastalıklarını Önleme’’ iyi uygulama örneği ile Birincilik Ödülüne layık görülürken; Santa Farma İlaç San. A.Ş., 100-399 arası çalışanı olan işyerleri kategorisinde ‘’Kapalı Hammadde ve Transfer Sistemi’’ iyi uygulamasıyla Birincilik Ödülü almaya hak kazandı.

Yarışmada, Betek Boya ve Kimya San. A.Ş., ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği Gelişim Atölyesi’’ iyi uygulama örneğiyle, Pfizer İlaçları Ltd. Şti., ‘’Dış Alan Aydınlatma Armatürlerine Ait Bakım ve Onarımları Sırasında Yüksekte Çalışma Tehlikesinin Ortadan Kaldırılması’’ iyi uygulama örneğiyle ve Pulcra Kimya San ve Tic. A.Ş., ‘’Poliüretan Tesisinde Güvenlik Entegreli Otomasyon’’ iyi uygulamasıyla ‘’İSG Kültürüne Katkı Başarı Ödülü’’ne layık görüldü.

Törenin son bölümünde ödül alan firmaların temsilcileri projelerini tanıttı. Ardından KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül’ün yaptığı kapanış konuşmasıyla tören sona erdi.

Paylaş: