KİPLAS EKİBİ ALFA KİMYA’DAYDI

Paylaş:

KİPLAS’ın ”3. Göz Bağımsız İş Sağlığı ve Güvenliği Denetimleri” devam ediyor.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi, Tuzla’da bulunan Birlik Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında alkid reçine üretimi yapan üyemiz Alfa Kimya’ya 12-13 Şubat 2020 tarihleri arasında iş sağlığı ve güvenliğine yönelik bağımsız saha denetimi ziyaretinde bulundu.

KİPLAS tarafından“3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” kapsamında Alfa Kimya’ya yapılan ziyaretin 12 Şubat’taki açılış toplantısına Alfa Kimya’dan İş Geliştirme ve AR-GE Koordinatörü Karen Kohen, Proses Kontrolü ve Yönetimi Sorumlusu Nigar Özkalan ve İş Güvenliği Uzmanı Selçuk Direk katılırken KİPLAS’tan Teknik İşler Başdanışmanı Erol Çileli, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk, İş Güvenliği Uzmanları Volkan Doğan ile Özlem Demir katıldı. Denetim programı, açılış toplantısının ardından ilgili dokümanların kontrolü ile devam etti.

Bağımsız Saha Denetiminin 13 Şubat’taki ikinci gününde, KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Ekibi ve Alfa Kimya’dan katılımıyla İş Geliştirme ve AR-GE Koordinatörü Karen Kohen, Proses Kontrolü ve Yönetimi Sorumlusu Nigar Özkalan ve İş Güvenliği Uzmanı Selçuk Direk’in katılımıyla işletme sahası gezilerek ilgili tespitler ve öneriler çalışması yapıldı.

KİPLAS Ekibi, denetimin ikinci gününün öğleden sonraki bölümünde Alfa Kimya’nın dışarıdan hizmet aldığı Doruk OSGB’ye de bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında ‘’Kesik, Kopuk Uzuv Prosedürü’’ uygulaması konusuna dikkat çekilerek yetkililerle bilgi alışverişinde bulunuldu. Doruk OSGB ziyaretinin ardından kapanış toplantısı ile denetim programı tamamlandı.

KİPLAS, üyelerine verdiği İSG hizmetleri kapsamında işyerlerinin dışarıdan hizmet aldığı Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin (OSGB) Sağlık Merkezlerini de ziyaret edip bilgi alışverişinde bulunuyor.

KİPLAS’ın üyelerine ücretsiz olarak verdiği eğitim ve denetimler planlamalar doğrultusundan yıl boyunca aralıksız devam edecek.

Paylaş: