KİPLAS Denetim Ekibi DYO’daydı…

Paylaş:

KİPLAS’ın üyelerine ücretsiz olarak sunduğu 3. Göz Bağımsız Saha Denetimleri devam ediyor. Bu kapsamda KİPLAS teknik İşler ve Eğitim Birimi ekibi, 10-11 Mayıs’ta üyemiz DYO Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş. İzmir Tesislerinde, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında düzenlenen bağımsız denetim programı çerçevesinde denetim gerçekleştirdi.

Denetimin 10 Mayıs 2018 tarihli açılış toplantısına, DYO Boya San. ve Tic. A.Ş.’den Teknik Emniyet Müdürü Ali Özdamar, Teknik Emniyet Sorumlusu Osman Utku Çelik, Bakım Ekip Lideri M. Tuna Turgut ve Makine Bakım Ekip Lideri Özgür Özgün ile KİPLAS’tan Teknik İşler Başdanışmanı Erol Çileli, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk ve İş Güvenliği Uzmanı Volkan Doğan katıldı.  Denetim programı, açılış toplantısının ardından ilgili dokümanların kontrolü ile devam etti. Daha sonra DYO ekibi ile birlikte işletme sahası ile ilgili tespitler ve öneriler bölümüne geçildi.

İkinci gün, işletme sahası ile ilgili tespitler ve öneriler çalışmasına devam edildi ve kapanış toplantısı ile denetim programı tamamlandı. Üyelerimize ücretsiz sunduğumuz hizmetler arasında bulunan bağımsız denetimler sayesinde, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesi, uygulamada yaşanan sıkıntılara çözüm yolu bulunması ve iş kazaları ile meslek hastalıklarının önlenmesi amaçlanıyor.

KİPLAS’ın üyelerine ücretsiz olarak sunulan bu hizmeti programlanan takvim çerçevesinde yıl boyu kesintisiz devam ediyor.

Paylaş: