KİPLAS Başkan Vekili Erol Kiresepi B20 Zirvesinde Türk ve Dünya İşverenlerini Temsilen Konuştu

Paylaş:

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii işverenleri Sendikası KİPLAS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erol Kiresepi 17 Temmuz 2014 tarihinde Avustralya’nın Sydney kentinde yapılan B20 Zirvesi’nde Türk ve dünya işverenlerini temsilen konuştu.

Kiresepi B 20 2014Kiresepi konuşmasında, Avustralya Hükümetinin ve B20 Başkanlığı’nın başarılı çalışmalarına teşekkür ederek, G20 Türkiye Dönem Başkanlığı süresince işbirliğinin devam etmesi dileğinde bulundu.

Kiresepi, 2015 yılı Türkiye G20 Dönem Başkanlığı çerçevesinde bugüne kadar Hükümetimiz tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kiresepi 2015 yılı Türkiye G20 Dönem Başkanlığı için TİSK’in ekonomik büyümeye ve yeni işlerin Yaratılmasına odaklanılması, G20 taahhütlerinin uygulanmasına ilişkin şeffaflığın artırılması, iş dünyasını temsil eden kuruluşlarla uzmanlık bazında yakın işbirliği halinde çalışılması konularındaki tavsiyelerini dile getirdi.

Ayrıca istihdam alanında G20 Çalışma Bakanlarının taahhütlerinin yerine getirilmesinin önemini vurguladı. Bu çerçevede, iş hayatına ve girişimciliğe odaklanılması, eğitim sistemlerinin iyileştirilmesine yönelik çabaların artırılması, işgücü piyasasında vasıf ile iş arasındaki uyumsuzluklarının giderilmesi, farklı istihdam metotlarının benimsenmesinin teşvik edilmesi ve etkinliği kanıtlanmış önlemlerin aktif politikalara dönüştürülmesinin gerekliliğini belirtti.

HABERİN DETAYI İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş: