KİPLAS ailesi büyüyor, Colgate ve Polin Su Parkları KİPLAS’ta

Paylaş:

Gerek üyelerinin nitelikleri gerekse çeşitliliğiyle hizmet sahasını genişleterek güçlenen KİPLAS ailesine iki katılım daha gerçekleşti.

200 Yıllık geçmişiyle dünyanın önde gelen ev temizlik ve kişisel hijyen- bakım ürünleri üreticilerinden olan COLGATE Palmolive Temizlik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. ile özellikle Turizm sektörüne ürettiği CTP ürünlerle gelişen ve büyüyen Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş, 28 Kasım 2014 tarihi itibariyle Sendikamıza üye oldu.

COLGATE Palmolive Temizlik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

William Colgate tarafından New York City’de 19. yüzyılın başlarında açılan küçük bir sabun ve mum imalathanesi olarak üretime başlayan firma bugün dünya çapında milyonlarca insana hizmet veren küresel bir şirket haline gelmiştir.
Firmanın 200’ün üzerinde ülkede satılan global markalardan Colgate, Mennen, Palmolive, Ajax, Softsoap, ve Hill’s Pet Nutrition gibi ürünleri tüketiciler tarafından kullanılan en bilinen ve en güvenilir markalar arasındadır.
Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş
Polin 1976 yılında fiberglass (CTP) tasarım ve imalatı yapan bir firma olarak Enver Pakiş tarafından kuruldu. 1980’ler boyunca Türkiye’nin hemen hemen tüm tarım ilaçlama depolarını tasarladı ve üretti. Turizm ve Eğlence sektörü için birçok ürün, kompozit parça ve yardımcı ürün tasarlayan ve üreten 90’larda Polin su kaydırağı tasarım ve üretim faaliyetlerine başladı. Polin ürünleri Yunanistan, Türkiye, Suriye, Mısır, Rusya, Vietnam, İran, Ukrayna’da kullanılmaktadır. Dünyanın en büyük RTM kaydıraklarını üretebilen tek firma olan Polin 2000’lerin ortasından itibaren deniz motoru ve yat üretimine de başladı.

 

Bu üyeliklerle hiç şüphesiz ki KİPLAS gücüne güç katmış oldu. Elli yılı geride bırakan tecrübesi ve yetkin kadrolarıyla KİPLAS, tercih edilirliğin verdiği bu gururu hizmetlerini daha da ileriye taşımak için bir teşvik olarak görecektir.

Aramıza katılan yeni üyelerimize sıcak bir hoş geldin diyor, uzun yıllar sürecek bir beraberliğin başlangıcı olması dileklerimizle Kurumumuza güç kattıkları için teşekkür ediyoruz.

Paylaş: