KİPLAS 2. İSG İYİ UYGULAMA ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Paylaş:

KİPLAS’ın düzenlediği 2. İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) tarafından düzenlenen ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği İyi Uygulama Ödülleri’’ yarışmasının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

Proaktif yaklaşım ile faaliyetlerini çeşitlendirerek hizmet kalitesini daima yüksek seviyeye taşımayı hedefleyen KİPLAS’ın, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği farkındalığını artırmak amacıyla ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği yarışmanın ikincisini üyelerinin desteği ve yüksek katılımı ile sonuçlandı.

Henüz pandemi kavramı hayatımızda yokken, geçtiğimiz yılın Ekim ayında duyurusu yapılan ikinci yarışmaya salgının olumsuz koşullarına rağmen ilgi hayli yüksek oldu. Bu yıl yarışmaya 11 KİPLAS üyesi işyeri toplam 15 projeyle katıldı.

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Temsilcisi, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Temsilcisi, KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu ve 2 Akademisyenden oluşan jüri, birbirinden güçlü projeleri titizlikle değerlendirerek sonuca vardı.

Yarışmada birinciliği ‘’LOTO/EKED Uygulaması’’ ile BASF Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti. Dilovası Fabrikası kazanırken ikinciliği ‘’Güvenli Araç Kullanımı Uygulaması’’ ile Santa Farma İlaç San. A.Ş., üçüncülüğü ise ‘’Otonom KKD Uygulaması’’ ile Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş. kazandı.

Salgın nedeniyle bu yıl geniş katılımlı bir ödül töreni düzenlenemeyen yarışmada dereceye giren Üyelerimizin ödülleri, devam eden pandemi tedbirlerine uygun olarak, işletmelere düzenlenen ziyaretlerle KİPLAS Genel Sekreteri Av. Saadet Ceylan ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Z. Ulaş Yıldız tarafından takdim edildi. Daha yüksek katılımın olduğu ve tüm Üyelerimizin bir arada olacağı yarışma ve törenlerde buluşmak dileğiyle, ilgi gösteren tüm işyerlerimize iş sağlığı ve güvenliği kültürüne sundukları katkılardan ötürü teşekkür ediyor, dereceye giren Üyelerimizi yürekten kutluyoruz.

Paylaş: