Kimya Sektöründe 13 Meslek Standardı Revizyonu Görüşe Çıktı

Paylaş:

Bilindiği üzere ülkemizde mesleki yeterlilik sistemini oluşturmak üzere kurumsal yapılanmaya gidilmiş ve Mesleki Yeterlilik Kurumu 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu  Kanunu ile yapılandırılmıştır. Bu yapılanma sonrası Kimya sektörü için meslek standartlarının hazırlanması amacıyla KİPLAS, sektörün önde gelen 19 kuruluşuyla bir araya gelerek kimya ana ve yan sektörlerinin meslek standartlarının hazırlanması için işbirliği platformunu kurmuş Mesleki Yeterlilik Kurumuyla İşbirliği Protokolü imzalayarak kimya sektöründe ulusal meslek standartlarını hazırlamak üzere yetkilendirilmiştir.

Ulusal meslek standartları en geç beş (5) yılda bir yeniden değerlendirilmektedir. Bu kapsamda Sendikamız daha önce hazırlamış olduğu meslek standartlarının revizyonunu yürütmekte olduğu AB Projesi olan “Kimya Sektöründe Mesleki ve Teknik Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi (Chem Vet)” faaliyeti içinde ele almıştır. Buna göre boya, kompozit, plastik, ilaç, kimya ve akaryakıt alanlarında mevcut bulunan ve yürürlük tarihi üzerinde 5 (beş) yıl geçmiş veya güncellenmesi sektör tarafından talep edilen ve ekte isimleri yer alan 13 meslek standardı yeniden değerlendirilmiştir.

Taslak standartlar ile ilgili görüşlerinizi ekte bulunan görüş formlarını doldurarak 06 Ağustos 2015 tarihine kadar Sendikamıza elektronik ortamda göndermenizi rica eder, katkılarınıza şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Meslek Standardı Taslakları İçin Tıklayınız.

Görüş Formu İçin Tıklayınız.

İrtibat: Erdem Abaka (erdem.abaka@kiplas.org.tr) Tel: 0216 651 49 00 Faks: 0216 474 91 92

Paylaş: