Kayseri’de bir iş kazası ucuz atlatıldı / Aljezeera Türk

781
0
Paylaş:

Kayseri Pınarbaşı’da 23 Ocak’ta meydana gelen trafik kazası nedeniyle basın mensupları Kayseri Devlet Hastanesi’ne geldi. Gazetecilerin amacı yaralıların durumu hakkında hastane yetkililerinden bilgi almaktı. Onlar hastane önünde beklerken birden çok sayıda işçinin hastaneye getirildiğini gördü.

Kayseri Serbest Bölgesi’nde bulunan bir tekstil fabrikasının 34 işçisi zehirlenme şüphesiyle acil servise giriyordu. 4 işçinin ağır olduğunu doktorlardan öğrendiler. 2 işçi sağlık durumları kritik olduğundan yoğun bakıma kaldırıldı.

Kayseri Serbest Bölgesi [Özgür Tekşen-AJT]

Trafik kazası, iş kazasına karıştı

21 kişinin yaşamını kaybettiği bir trafik kazası, işçilerin toplu halde etkilendiği bir iş kazasını da gündeme getirdi. İşçileri bir kısmı ilk müdahalenin ardından, diğerleri ise kısa bir tedaviden sonra taburcu edildiler. Fakat kullanılan temizlik malzemesinin bir kaç yıldır kullanılmayan fabrika binasındaki asit kalıntısına karışması sonucu ortaya çıkan gaza ağır şekilde maruz kalan iki işçi, kritik aşamayı ancak yoğun bakımdaki tedavi sonrasında atlatabildi. Haberin Tamamı İçin…

Paylaş: