İSG Forum Tiyatro PETLAS’ta

Paylaş:

KİPLAS, her alanda sürdürdüğü öncü misyonu gereği politika olarak belirlediği koruyuculuk ilkesiyle İSG kültürünü yerleşik hale getirmek amacıyla yaptığı bağımsız saha denetimleri ve eğitimlerin yanına eklediği yeni faaliyeti İş Sağlığı ve Güvenliği Forum Tiyatro etkinliği PETLAS’taydı.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu TİSK ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından desteklenen İSG faaliyetleri kapsamında,  TİSK üyesi işveren sendikalarının üyelerinin faydalanacağı etkinlikler başlatıldı.

Bu kapsamda desteklenecek etkinliklerden biri olan İş Sağlığı ve Güvenliği Forum Tiyatro etkinliği; çalışma risklerini,  İSG’ye ait kural ve mesajları içeren ve bunları teatral yöntemle çalışanlara aktaran eğitim formatı olarak tanımlanıyor. Bu formatta eğitimler bir tiyatro oyunu şeklinde işyerlerinde profesyonel oyuncular tarafından sahneleniyor ve oynanan oyunun tartışmaya açılması esasına dayanıyor ve bu tartışmalarda problem durumlarına çözüm önerileri getirilip bu öneriler sahnede oynanarak çözüme ulaşılıp ulaşılamayacağı irdeleniyor.

Bu formattaki etkinliklerin ilki, üyemiz Petlas’ta gerçekleştirildi. 11-12 ve 17 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen etkinliklere yaklaşık 300 Petlas çalışanı katıldı. Etkinliklerde önce profesyonel oyuncular İSG konulu oyun sergilediler. Sonrasında seyircileri oluşturan çalışanlar oyunda özellikle sergilenen hataları buldular, yorum ve eleştirilerini dile getirerek bilgilerini tazelediler.

TİSK ve TİSK Mikrocerrahi Vakfı Desteğindeki etkinlikler, talep eden KİPLAS üyesi işyerlerinde yıl boyu sürecek…

Paylaş: