EROL KİRESEPİ BİR YIL DAHA IOE BAŞKANI

Paylaş:

Bu yıl yüzüncü yılını kutlayan Uluslararası İşverenler Teşkilatı’nın (IOE) 2017’den beri Başkanı olan KİPLAS Başkan Vekili ve Santa Farma İlaç Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kiresepi’nin görev süresi bir yıl daha uzatıldı. 24 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul’da tüm delegelerin oybirliğiyle görev süresi bir yıl daha uzatılan Kiresepi, küresel ölçekte en geniş temsil gücüne sahip işveren teşkilatının başkanlığını bir sonraki IOE Genel Kurulu’na kadar sürdürecek. Normalde her yıl Mayıs veya Haziran aylarında gerçekleştirilen Genel Kurul, pandemi nedeniyle Kasım ayında sanal ortamda gerçekleştirildi.
Erol Kiresepi, Genel Kurul’a hitaben yaptığı konuşmada, “IOE kurulduğu tarihten bu yana, iki dünya savaşı ve tarihte hiç olmadığı kadar gelişen küreselleşme gibi zorlu süreçlere tanık olmuştur. IOE sahip olduğu değerler ile diyaloga, işverenler arası dayanışmaya, serbest piyasa ekonomisine ve çok taraflı uluslararası sisteme koşulsuz destek vermektedir, IOE bünyesinde temsil edilen 50 milyondan fazla şirket ve milyonlarca işletme bu değerlere bağlılık göstermektedir” ifadelerini kullandı. IOE Başkanı, 100 yıldır IOE’ye rehberlik eden ilkelerin ve bu kuruluşun üzerine inşa edildiği değerlerin, işverenlerin korona virüs pandemisiyle mücadelesine de ışık tuttuğunu ve çok taraflı uluslararası sisteme işverenlerin daha da etkin katılımıyla, özel sektörün gelişimine katkı vermeye devam edeceklerini vurguladı.
Kiresepi’nin böylesine önemli ve zorlu bir dönemde, görevine bir yıl daha devam etmesine karar verilmesi ve bu kararın 140’den fazla ülkeden 150’den işveren teşkilatını temsil eden tüm delegelerin oybirliği ile alınması, Türk işverenlerinin uluslararası düzeyde artan temsil gücünün ve Kiresepi’nin gösterdiği üstün başarının bir göstergesi olmuştur.
Sendikamızın 1977’den bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkan Vekilimiz Sayın Kiresepi’yi bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Paylaş: