HERKES İÇİN KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

1026
0
Paylaş:

TİSK’in Lider Kuruluş unvanıyla yürüttüğü ‘Herkes İçin Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSRforALL) Projesi’ kapsamında düzenlenen “İşletmeler İçin KSS” Semineri 22 Mayıs’ta KOÇ Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Oditoryumu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlikte TİSK bünyesindeki Sendikalar ile bu sendikalara üye işletmelerin temsilcileri bilgi ve tecrübelerini konuklarla paylaştılar.

Açılış konuşmasını TİSK Genel Sekreteri Bülent PİRLER’in yaptığı seminerde Proje Koordinatörü Nil MİT, Herkes İçin KSS Projesi’nin tanıtımını ve Seminerin amacını açıklayan bir sunum gerçekleştirdi.

MİT’in ardından ilk oturumda ILO Uluslararası Eğitim Merkezi Program Yöneticisi Jeanne SCHMİTT moderatörlüğünde, Özel Sektör Gönülleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İdil TÜRKMENOĞLU, Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gresi SANJE ve IOE Kıdemli Uzmanı Matthias THORNS’un yer aldığı, ‘KSS Nedir, Şirketler Neden Uyguluyor?’ başlıklı 1. Panel gerçekleştirildi.

Soru-cevap bölümüyle son bulan 1. Panelin ardından Seminerin öğleden sonraki ikinci oturumundaysa yine Jeanne SCHMİTT moderatörlüğünde, ILO Kıdemli Uzmanı Emily SİMS ve TİSK bünyesindeki uzmanlardan oluşan TİSK Ulusal Görev Gücü ‘Küresel KSS Yapısı ve KSS Araçları’ ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Sunum sonunda konuklardan gelen sorulara cevaplar verildi.

Öğleden sonraki oturumun ikinci kısmında ‘Projenin Gelecekteki Çalışmaları ve Katkıları’ başlıklı 2. Panel, TİSK Genel Sekreter Yardımcısı Ferhat İLTER moderatörlüğünde gerçekleşti. TİSK Ulusal Görev Gücü tarafından eğitilen, 11 Üye İşveren Sendikasından 17 Sektörel Uzman işletmelere tanıtıldı.

Bu panelde Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikasından Çevre Mühendisi Volkan DOĞAN, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’ndan Yücel YETİŞKİN, İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’ndan İrem ENGİN, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’ndan Ceren ERMİŞ ‘KSS Uygulamalarına Başlayacak Şirketlere Verilebilecek Hizmetler’ hakkında bilgilerini aktardılar.

Seminer öğleden sonraki bu oturumun ardından TİSK Genel Sekreter Yardımcısı Ferhat İLTER’in kapanış konuşmasıyla son buldu.

Paylaş: