GEBKİM MTAL YENİ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

Paylaş:

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını değerlendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya; Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şeref Yüksel Bölükbaşoğlu, GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Yönetim Kurulu Üyeleri Zümran Aracı, M. İmer Özer, Eralp Erdem, Sebahattin Işık, Hakan Özhuy, Barış Pakiş ve Cem Yelten, GEBKİM Vakfı Müdürü Burak Sarıcı, GEBKİM MTAL Okul Müdürü Hakan Çelik, GEBKİM MTAL öğretmen ve öğrencileri katıldı. GEBKİM Vakfı tarafından desteklenen ve pandemiye rağmen eğitim kalitesinden ödün vermeyen okul bu yıl da LGS sınavına giren öğrenciler tarafından yakın markaja alındı.

Kocaeli’nin Dilovası İlçesi’nde yer alan GEBKİM MTAL, “Kimyamızda eğitim var” sloganıyla 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim Yılında ilaç, kozmetik, temizlik ürünleri, plastik, ambalaj gibi birçok farklı alt sektöre sahip olan kimya sektöründe çalışmak isteyen gençlere kapılarını açtı. Proje okul olarak geçen yıl ilk kez LGS puanıyla 120 öğrenci aldı. Ayrıca Dilovası’nda ikamet eden 68 öğrenci de yerel yerleştirme ile GEBKİM MTAL öğrencileri arasına katıldı. GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim Yılında 60’ı LGS sınavı puanı, 80’i yerel yerleştirme ile olmak üzere 140 öğrenci alacak.

GEBKİM MTAL’i kimya sanayinin nitelikli iş gücü sorununa çözüm getirmek için eğitim hayatına kazandırdıklarını belirten GEBKİM Eğitim, Araştırma ve Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı; “Bu yıl pandemi nedeniyle LGS’ye giren öğrencilerimizin daha fazla moral ve motivasyona ihtiyacı vardı. Gençlerimize güveniyoruz, onlar her duruma uyum sağlayacak güçteler. Kimya sanayinin merkezlerinden Kocaeli’nde eğitim veren okulumuz nitelikli mesleki eğitim yanında öğrencilerimizin topluma faydalı birer birey olmalarını sağlayacak sosyal ve kültürel aktivitelerle de farklılaşıyor. Meslek Liseleri ile ilgili negatif algıyı yıkmak, entelektüel olarak da kendini yeterli hisseden bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Güçlü eğitim altyapımız, deneyimli yönetici ve öğretmen kadromuz, sosyal imkânlarımız ve laboratuvarlarımız, staj ve burs olanaklarımız ile 2020 – 2021 Eğitim ve Öğretim yılına başlayacağız. Bu yıl devreye almayı planladığımız Uygulama ve Pilot Üretim Tesisimiz öğrencilerimiz açısından mikro düzeyde üretim yapma ve deneyim kazanma açısından bir diğer büyük şans olacak. Bu noktada GEBKİM Vakfımıza ve GEBKİM MTAL’e desteklerini esirgemeyen GEBKİM OSB firmalarına teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Okul sanayi işbirliğinin en güzel örneklerinden olan GEBKİM MTAL’de 20 derslik, 8’i kimya ve 4’ü ise endüstriyel otomasyon olmak üzere 12 laboratuvar bulunuyor. Nitelikli bir eğitimin yanında sosyal anlamda gelişime de yatırım yapan okul, öğrencilerine müzik ve spor aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri ortamı sağlıyor. Öğrencilerine tiyatro ve dramadan halk oyunlarına, gitar ve bağlamadan resim kurslarına ve voleybol, basketbol, masa tenisi gibi sportif etkinliklere kadar geniş bir alan açan okul, topluma güçlü sosyal bireyler yetiştiriyor. Firmaların desteği ile kurulan zengin kütüphanesi de çocukların gelişimine destek veriyor.

Paylaş: