GEBKİM BAĞIMSIZ İSG DENETİMLERİ BAŞLADI

Paylaş:

KİPLAS’ın iş sağlığı ve güvenliği alanında yürüttüğü faaliyetlerden biri olan “3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri”, pandemi tedbirleri kapsamında verilen aradan sonra tekrar başladı.

“3. Göz Bağımsız İSG Denetimleri” çerçevesinde GEBKİM Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren kimya firmaları ile henüz inşaat aşamasında olan işletmelere yönelik denetimler Kasım ayı itibarıyla yeniden başladı. KİPLAS, bu kapsamda Kasım 2020 dönemi içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik 8 saha ziyareti gerçekleştirdi.

KİPLAS, denetimler kapsamında 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili Yönetmelik gereği, sahadaki uygunsuz durumların tespiti ve ilgili dokümanların kontrollerini yaptı. Daha önce ziyaret edilen işletmelerde devam eden uygunsuzlukları ve düzeltilen durumları belirleyerek yapılması gerekenleri bir rapor halinde GEBKİM Bölge Müdürlüğü’ne sundu.

KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Danışmanı Şerif Gözlemen, İş Güvenliği Uzmanı/Çevre Yüksek Mühendisi Volkan Doğan, Kimyager/ İş Güvenliği Uzmanı Özlem Demir ile GEBKİM Bölge Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan gözetimlerde işletmelerin doküman ve sahaları denetlenerek iyileştirme faaliyetlerine destek veriliyor.

Paylaş: