GE SAĞLIK VE YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ, İLAÇ SEKTÖRÜNÜ BİRLİKTE İLERİ TAŞIYACAK

490
0
Paylaş:

General Elektrik’in Fast Trak merkezleri, biyolojik ilaç üreticilerinin verimliliklerini artırmaları, maliyetlerini düşürmeleri ve ürünlerini piyasaya daha hızlı sürmelerini desteklemek için tasarlandı. Fast Trak eğitmenleri dünya çapında binlerce müşteriye eğitim veriyor. Eğitimlerin verildiği ülkeler arasında ABD, Birleşik Krallık, Çin, Hindistan, İsveç, Güney Kore, Japonya, Singapur ve Türkiye yer alıyor.

Türkiye’de faaliyet gösteren Fast Trak merkezi, yapılan iş birliği anlaşmasıyla birlikte Yeditepe Üniversitesi’nde faaliyetlerine devam edecek.

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Canan Aykut Bingöl, iş birliği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’de biyolojik ilaç sektörü güçlü bir büyüme potansiyeline sahip ve bu akademi-endüstri iş birliği, sektördeki Ar-Ge faaliyetlerinin artmasına önemli bir katkı sunacak. Bunun yanında, ülkeye daha zengin ve uyumlu bir biyolojik ilaç tesisi kazandırılmasına da yardımcı olacak. Bu iş birliği sayesinde araştırmacılarımızın yüksek kaliteli biyoproses teknolojilerine ve uzmanlığına erişiminin sağlanması ile biyoproses yetkinliğini ve bu alandaki kabiliyetleri geliştireceğiz.”

Haberin tamamı için tıklayınız:

Paylaş: