Feridun Uzunyol: “Mikrocerrahi Vakfının bir amacı da eğitici faaliyetlerde bulunmak”

Paylaş:

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı ana sponsorluğunda Antalya’da turizm merkezi Belek’te 45 ülkeden 600 mikrocerrahın katılımıyla düzenlenen “4. Asya Pasifik Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi” sunum ve konferansların ardından sona erdi.

TİSK Mİkrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanvekili ve KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol ise 33 yıllık bir vakıf olduklarını, vakfın asıl amacının bütün iş yerlerindeki olabilecek iş kazasının engellenmesi için eğitici faaliyetlerde bulunmak olduğuna vurgu yaptı.

Türkiye’de iş kazalarına bakıldığında uzuv kayıplı iş kazalarının sadece sanayinin içinde olmadığını dile getiren Uzunyol, “Kazanın en büyüğü trafikte, askeri çatışmaların olduğu sahalarda oluyor. Üçüncü boyutta sanayide oluyor. Vakfın öncelikli sırası sanayideki arkadaşlarımızın bu tür aktiviteleri öğrenerek, bunu engelleyecek faaliyetlerde bulunması. Mükemmel doktorlarımızın olduğunu bu kongrede gördük.” dedi.

İş alanından deneyimli kişinin iş kazasında mağdur olmasının Türkiye için büyük bir kayıp olduğunu bildiren Uzunyol, vakıf olarak önemli desteklerinin olduğunu söyledi.

Kaynak: HÜRRİYET- Haberin Tamamı için tıklayınız…  

Paylaş: