FERİDUN UZUNYOL İNTES-İNSAN DERGİSİNE KONUK OLDU

Paylaş:

KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı M. Feridun Uzunyol Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) dergisi İnsan’ın Mayıs-Haziran 2018 sayısının dosya konuğu idi. KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Uzunyol, Mesleki Yeterlilik Sisteminin sektörler açısından önemini vurgulayarak sistem ile ilgili görüş ve önerilerini aktardı.

Mesleki Yeterlilik Sistemini geniş bir perspektifte ele alan KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol KİPLAS’ın 2009 yılından bu yana mesleki yeterlilik ile ilgili sorumluluk alarak ‘Kimya’ sektöründe Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterliliklerin oluşturulması için benzerine az rastlanır bir organizasyon oluşturarak aralarında işçi sendikası ile eğitim kurumlarının da bulunduğu 19 kurum ve kuruluşu bir araya getirerek Mesleki Yeterlilik Kurumu ile iş birliği yapan ilk işveren teşkilatlarından birisi olduğunu vurguladı. Aynı zamanda KİPLAS’ın bundan sonraki süreçte de Mesleki Yeterlilik Sistemine katkı sağlamaya devam edeceğini belirtti.

Mesleki Yeterlilik Sistemini Nitelikli iş gücünün anahtarı olarak tanımlayan M. Feridun Uzunyol ‘’Sanayinin ihtiyacına göre tasarlanmış, üretim ve çalışma hayatı ile uyumlu programlar oluşturulması, öncelikle eğitimin süresini kısaltacak, nitelikli iş gücünün artması ve çalışma hayatına katılımın hızlanmasıyla da ‘’kalite’, üretime somut bir çıktı olarak yansıyacak ve verimliliği artıracaktır.’’ dedi.

Yazının Tamamına Tıklayarak İnsan Dergisi 60. Sayfadan Ulaşabilirsiniz.

Paylaş: