DYO’DAN MİLLİ SAVUNMA SANAYİİ’NDE STRATEJİK İŞBİRLİĞİ

Paylaş:

DYO; milli savunmada stratejik işbirliğine imza attı. 2. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde gerçekleştirilen törende DYO Boya Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan “stratejik işbirliği anlaşmasını” teslim aldı.

İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ankara Valiliği’nin destekleriyle MÜSİAD Ankara tarafından gerçekleştirilen 2. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS) milli savunma alanında önemli işbirliklerine imza atıldı.

Anlaşmayı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Aldı

Türkiye savunma sanayiinde yer alan yerli ve pek çok ulusal firmanın da yer aldığı stratejik işbirliği anlaşmasında, ileri teknoloji ürünleri ile sektörde yer alan DYO da hazır bulundu. Ankara’da düzenlenen törene katılan DYO Boya Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar, Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar ile bir araya gelerek, Stratejik İş Birliği Anlaşması’nı kendisinden teslim aldı.

Yerli Üretimin Artırılması Hedefleniyor

DYO’nun imza attığı iyi niyet anlaşması uyarınca gerçekleştirilen stratejik işbirliğinde yerli üretimin artırılması, yerelde üretim yapan firmaların savunma sanayii ile olan işbirliklerini güçlendirmesi hedefleniyor. Türkiye’nin yerli ve milli lider boya firmalarından olan DYO Boya söz konusu anlaşma ile milli savunma sanayiine sağlamış olduğu uzun süreli desteği de perçinlemiş oldu.

Paylaş: