DİLOVASI OSB’lerden teröre karşı ortak ses

Paylaş:

24 Şubat 2016/Basın

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan organize sanayi bölgelerinin başkanları bir araya gelerek teröre karşı ortak bir açıklama gerçekleştirdi.
Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgelerinin Başkanları, GEBKİM OSB Başkanı Refik Baydur’un ev sahipliğinde toplanarak Türkiye’de son günlerde yaşanılan terör olaylarını kınamak ve ortak bir açıklama yapmak için bir araya geldiler. Toplantıya GEBKİM Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, Makine İhtisas OSB Başkanı Sedat Silahtaroğlu, DOSB Müteşebbis Heyet Başkanı NecmettinBitlis ve GEBKİM OSB Müdiresi Deniz Delioğlu olmak üzere OSB yöneticileri ile sanayicilerin katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünkü gibi sıkıntılı günler yaşadığını ben 87 senelik yaşamım içerisinde hiç görmedim. Bugün hep beraber bir birliği oluşturmak zorundayız. Bugün 100 seneye yakın bir zaman içinde bizi dışardan hasetle takip edenlere birlik ve beraberlikle cevap vermeliyiz. Bugün Ortadoğu’da olan olaylar, bölücü PKK birliği ve buna benzer terör olayları Türkiye’yi etkilemektedir” dedi.

OSB’lerin terörle ne alakası olduğunu kendisine sorduklarını aktaran Baydur, “Bana soranlar var, bu sanayicilerin OSB’lerin bu işle ilgisi ne diye? Biz ticari toplumuz ama sosyal ve siyasi sorunlara sahibiz. Biz yapıcı bir organizasyonuz. Biz ekonomi hizmet birimiyiz ama rejimin denetçisiyiz. Biz dünya rekabetinde ekonomik potansiyeliz ama öncelikle istihdam ve büyümenin ve halkımızın mutlu olmasını istiyoruz. Biz aynı kaderi paylaşan yazılmışlarız. Ama mutlu insanları yaratmak da bizim görevimiz. Biz vergi veren şirketleriz. Ama verdiğimiz verginin nereye gittiğini bilmek ve ikna olmak istiyoruz. Bunun hesabını da devletin bize vermesi lazım. ” dedi.
HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

Paylaş: