BETEK’te Bağımsız İSG Denetimi

Paylaş:

KİPLAS Ekibi bu kez üyemiz Betek’teydi.

Üyemiz BETEK Boya ve Kimya San. A.Ş.’de, KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi tarafından 23-24 Mayıs 2018 tarihlerinde, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında bağımsız denetim gerçekleştirildi.

Denetimin 23 Mayıs 2018 sabahı yapılan açılış toplantısına, BETEK Boya ve Kimya San. A.Ş.’den Gebze Depolar ve Lojistik Yöneticisi, Üretim Direktörü, Sağlık Emniyet ve Çevre Müdürü, İş Güvenliği Uzmanları, İşyeri Hekimi ile Çevre Sorumlusu ile KİPLAS’tan Teknik İşler Başdanışmanı Erol Çileli, Teknik İşler ve Eğitim Birimi Sorumlusu Seçil Utku Şahintürk ve İş Güvenliği Uzmanı Volkan Doğan katıldı. Denetim programı, açılış toplantısının ardından ilgili dokümanların kontrolü ile devam etti.

İkinci gün, KİPLAS Teknik İşler ve Eğitim Birimi Ekibi ve BETEK Boya’dan iş güvenliği uzmanı  Nilay Ergin, çevre ve endüstriyel güvenlik uzmanı Gizem Teke, iş güvenliği uzmanı Tarık Uzunok ile yangın uzmanı Emre Gültekin’in katılımıyla işletme sahası ile ilgili tespitler ve öneriler çalışması yapılmış ve Sağlık Emniyet ve Çevre (SEÇ) Müdürü olan Selim Güray ile SEÇ  personelinin katılımıyla gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile denetim programı tamamlandı.

KİPLAS’ın üyelerine ücretsiz olarak verdiği hizmetler kapsamındaki bağımsız İSG denetimleri programlamalar çerçevesinde yıl boyu devam ediyor.

Paylaş: