BAŞKANIMIZ KİMYA SEKTÖR ŞURASI’NDA KONUŞMA YAPACAK

Paylaş:

Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kocagül, KİPLAS’ın da üyeleri arasında yer aldığı Kimya Sektör Platformu (KSP) tarafından 12-13 Mart 2021 tarihlerinde Zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi olarak düzenlenecek ‘’Türkiye Kimya Sektör Şurası’’na konuşmacı olarak katılacak.

Levent Kocagül, Şura kapsamında 12 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ‘’Başkanların Sunuşları: Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri’’ bölümünde konuşma yapacak. Ayrıca Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve KİPLAS Yönetim Kurulu Üyesi Barış Pakiş de aynı bölümde bir konuşma gerçekleştirecek.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)’in 17’nci dönem başkanlığını yürütmekte olduğu Kimya Sektör Platformu bünyesinde iki yılda bir gerçekleştirilen Kimya Sektör Şurası, bu yıl 12-13 Mart tarihlerinde dijital olarak gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarını T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle ile Kimya Sektör Platformu (KSP) Başkanı ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister’in yapacağı 2021 Türkiye Kimya Sektör Şurası’nda, kimya sektörünün bugünkü durumu ve geleceği masaya yatırılacak.

İki gün boyunca sürecek Şura’da, STK ve Dernek Başkanlarının ele alacağı sektörel sorun ve çözüm önerilerinin yanı sıra “Pandeminin Dünya ve Türkiye Kimya Sektörüne Etkileri ve Gelecek Beklentileri”, “Türkiye Kimya Sanayinin Yatırım İhtiyacı”, “Kimya Sektörünün Dış Ticareti, Finansmanı, Lojistiği ve Dijitalleşmesi”, “Gümrük Birliği’nin Revizyonu ve Ticaret Anlaşmalarının Kimya Sektörüne Etkileri”, “Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın Kimya Sektörüne Etkileri”, “Kimya Sektöründe Sürdürülebilirlik Yönetimi” ve “Kimya Sanayi ile Üniversite İş Birliği” ana konu başlıklarından oluşan 7 oturumda sektörün geleceği tartışılacak.

Şura ile ilgili detaylara ve Şura Programı’na ulaşmak için tıklayınız

Ücretsiz kayıt için tıklayınız

Paylaş: