Av. Zühal Baydur Sergisi İzleyenlerle Buluştu

Paylaş:

Av. Zühal Baydur’un objektifinden Mehmetçik Vakfına

Farklı sendikacılık anlayışıyla 50 hizmet yılını geride bırakan KİPLAS’ın son sergisi Av. Zühal Baydur Fotoğraf Sergisi çalışma hayatımızın ve sanatseverlerin katılımıyla izleyiciyle buluştu. Gösterilen ilgiden ötürü tüm sanatseverlere şükranlarımızı sunuyoruz.
Sergi gelirinin tamamının TSK Mehmetçik Vakfına bağışlandığı etkinlikte eserlerin büyük bölümü satıldı. 31 Aralık 2013 tarihine kadar açık kalacak serginin sonunda elde edilen gelirin tamamı TSK Mehmetçik Vakfına aktarılacak.

Av. Zühal Baydur Kimdir?

KİPLAS’ın kurulduğu günden bu yana tüm çalışmalarda yer almış, ülkemizin ilk kadın sendika yöneticisi Av. Zühal Baydur Türkiye çalışma hayatına endüstri ilişkileri alanında, kesintisiz 44 yıl hizmet veren Av. Zühal Baydur, KİPLAS ile özdeşleşmiş bir isim.

Sendikanın ilk yıllarından itibaren camiaya emek vermeye başlayan ve uzun yıllar KİPLAS Genel Sekterliği görevini yürüten Av. Zühal Baydur ilerleyen süreçte Yönetim Kurulu Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürmüş uzunca bir süre KİPLAS Baş Hukuk Müşaviri olarak çalışma hayatımıza hizmet vermişti.

Av. Zühal Baydur aynı zamanda 1990’larda KİPLAS’ın başlattığı yenilenme çalışmaları kapsamında öncülüğünü yaptığı sosyal sorumluluk projesi ile sendikanın sanatla anılmasını sağlayan faaliyetlerin de mimarı.

Sanata ve sanatçıya hiçbir karşılık beklemeksizin büyük bir özveriyle destek olan Av. Zühal Baydur, dinlenme döneminde fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başlayarak yakın çevresinde gözlemlediği anları objektifine aktarmaya başlayarak sanatla olan ilişkisini bir adım daha ileriye taşıdı.

Av. Zühal Baydur’un eserlerinin sadece yakınındaki ‘sınırlı’ bir çevre tarafından izlenmesinin bir anlamda haksızlık olduğunu düşünen Galerimiz, bu kez de kapılarını Sayın Baydur’a açarak bu çalışmaları sanatseverlerle buluşturmak istedi.
Bu vesileyle genç sanatçılar ve camiamız adına kendisine olan vefa borcumuzu da bir nebze olsun ödeyebiliyorsak ne mutlu bize.
Av. Zühal Baydur “Benim Gözümden” Fotoğraf Sergisi
20 Kasım – 31 Aralık 2013
KİPLAS Sanat Galerisi Kuşbakışı Cad. 25/0 B Blok Altunizade Üsküdar
0 216 651 49 00

Paylaş: