AV.ULAŞ YILDIZ’A KİPLAS’A HOŞ GELDİN DİYORUZ

968
0
Paylaş:

KİPLAS, 2017 yılında başladığı yeni vizyon çalışmaları çerçevesinde ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Av. Ulaş Yıldız ‘’Genel Sekreter Yardımcılığı’’ pozisyonuna getirildi.

Ulaş Yıldız, 1 Ekim 2019 tarihi itibari ile KİPLAS’ta Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başladı.

KİPLAS ailesine yeni katılan Yıldız’a hoş geldin diyerek yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Av. Ulaş Yıldız Kimdir?

İş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku alanında 2001 yılından bu yana çalışan Z. Ulaş Yıldız, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 2004 yılından bu yana çeşitli kurum ve kuruluşlarda danışmanlık yapan Yıldız, avukatlık, toplu iş sözleşmesi uzmanlığı ve müşavirlik görevlerinde bulundu.

Ulaş Yıldız KİPLAS’a katılmadan önce, 2007-2018 yılları arasında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) bünyesinde Müşavir Avukat olarak görev yaptı. Ardından Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde Çalışma İlişkileri Müdürü olarak görev yapan Yıldız’ın iş hukuku, iş sağlığı ve güvenliği, çevre hukuku, kamu ihale hukuku alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çeşitli yazı ve makaleleri bulunuyor.

2010 yılından 2019 yılında kadar ILO’nun her yıl düzenlediği Uluslararası Çalışma Konferansı nezdinde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) kontenjanından Türk işveren heyeti üyesi olan Yıldız, Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE), Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu (BUSINESSEUROPE) bünyesindeki çeşitli komite ve kurullarda Türk işverenlerini temsil etti. Bu dönemde Türk işverenlerini temsilen ILO Yönetim Kurulu ve Aplikasyon Komitesi üyeliğini de yürütmüştür. Yıldız, ayrıca G20 İstihdam Görev Gücü kapsamında oluşturulan Güvenli İşyerleri Alt Çalışma Grubu’na işveren kesimini (B20) temsilen katıldı.

Paylaş: